یکشنبه ۲۲ اسفند, ۱۳۹۵

 • Instagram
 • Telegram

پیش‌تولید «شهرزاد ۲» آغاز شده است

پیش‌تولید «شهرزاد ۲» آغاز شده است

پیش‌تولید «شهرزاد ۲» آغاز شده است

به گزارش خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اولین نشست خبری سریال شهرزاد به کارگردانی حسن فتحی با حضور تهیه‌کنندگان این پروژه، مدیر روابط عمومی و جمعی از خبرنگاران برگزار شد.
سید محمد امامی یکی از تهیه‌کنندگان این سریال در خصوص بخش خارجی آن گفت: با شرکت EMFILM آلمان در خصوص رایت و حق پخش خارج از ایران وارد مذاکره شدیم و تا چند روز آینده «شهرزاد» محصول مشترک ایران و آلمان خواهد شد. یعنی این شرکت حق پخش فیلم را در اروپا از ما خریداری کرده است. از طرفی در حال رایزنی با کشورهای حوزه خلیج فارس هستیم تا آنجا نیز سریال را به فروش برسانیم.
افشین صنایعی مدیر روابط عمومی این پروژه در خصوص زمان پخش آن در ایران گفت: در تاریخ ۲۰ مهر اولین قسمت «شهرزاد» را عرضه می‌کنیم و به نحوی هماهنگ شده تا زمان ارائه اولین قسمت ۱۰ قسمت آماده شده باشد و قبل از پخش اولین قسمت فیلمبرداری به اتمام رسیده و همه کارهای پخش آن آماده است.
سید محمد امامی عنوان کرد: در حال حاضر «شهرزاد» در مرحله پست پروداکشن است و تا یک هفته آینده تمام کارهای این سریال انجام خواهد شد و اولین سریالی است که در تفاوت با دیگر سریال‌ها فروش بخش اول هزینه‌های تولید بخش‌های بعدی را تامین نخواهد کرد چون در بخش هزینه مشکل خاصی وجود ندارد و اولین باری است که بخش خصوصی بدون هیچ گونه مشکلی سریال خارجی می‌سازد.
وی ادامه داد: احتمالا به خاطر داستان خوب و استقبالی که مخاطبان خواهند کرد، این سریال به صورت هفتگی پخش خواهد شد و بین ۲۶ تا ۲۸ قسمت است.
وی افزود: تیراژ مد نظرمان ۵۰۰ هزار نسخه است و انتظار ما این است که با گروه تبلیغاتی قوی که در حال انجام دادن کارها هستند، استقبال خوبی از این سریال صورت بگیرد و تیراژ آن بالاتر رود.
در ادامه صنایعی گفت: در نشست امروز سه رونمایی خواهیم داشت: اول رونمایی از لگو، دوم رونمایی از سایت رسمی سریال که در واقع مثلث اصلی اطلاع‌رسانی خواهد بود و سوم رونمایی از اینستاگرام «شهرزاد» و در ادامه تک آهنگی از محسن چاووشی را می‌شنوید.
وی افزود: دو فراخوان نیز برای سریال «شهرزاد» انجام داده‌ایم. اول فراخوان ایده‌های خلاقانه تبلیغات که در پی آن به ایده‌های برتر جوایز نقدی داده خواهد شد و دوم فراخوان طراحی پوسترهای مفهومی. یعنی به جهت متفاوت بودن این سریال نسبت به دیگر سریال‌ها غیر از پوستر و عکس هنرمندان و بازیگران این کار طراحی پوسترهای دیگری را مدنظر داریم.
امامی عنوان کرد: به خاطر فضای عاشقانه کار کلیپ‌های متفاوتی نسبت به صلاحیت متعدد مخاطب ساخته شده است.
علی‌رضا قربانی با همکاری محسن چاووشی تیتراژ این سریال را آماده کردند و محسن چاووشی کل کارهای کلیپی سریال را برعهده دارد.
صنایعی در ادامه صحبت‌های خود گفت: به واسطه پخش جهانی «شهرزاد» مراسم فرش قرمز در استانبول با حضور بزرگان سینمای آنجا و جمعی از عوامل شهرزاد برگزار خواهیم کرد و فعال ترین اصحاب رسانه در خصوص تبلیغ برای «شهرزاد» در این سفر با ما خواهند بود.
امامی از پیش تولید «شهرزاد ۲» خبر داد و گفت: فرش قرمز سریال در تاریخ ۱۸ مهرماه با خبرنگاران خارجی و داخلی و جمعی از هنرمندان ایران و بقیه کشورها برگزار می‌کنیم.
سید هادی رضوی یکی دیگر از تهیه کنندگان سریال «شهرزاد» عنوان کرد: اتفاقی قشنگی که با پروژه شهرزاد خواهد افتاد این است که قصد صادرات فرهنگی و عرصه بین‌المللی را در دستور کار داریم و با تدابیر اندیشیده شده به بهترین شکل ارائه خواهیم کرد.
وی افزود: مردم ما کار قابل ملاحظه ای را که در خور آنهاست با شهرزاد خواهند دید و تاریخ، فرهنگ و محاسن زیادی از ایران در این سریال عرضه خواهد شد.
وی ادامه داد: باید توجه داشت که رسانه خانگی رقیب صدا و سیما نیست بلکه اهرمی برای اشاعه فرهنگ در کنار صدا و سیما خواهد بود.
رضوی گفت: به طور قطع یکی از موضوعات مورد علاقه مردم بحث عاطفی و عشق است که باید به بهترین نحو به مخاطبان ارائه شود تا آنها به سمت فیلم‌ها و سریال‌های چیپ ترکیه‌‌ای نروند.
وی افزود: مردم از دعواهای اقتصادی و سیاسی خسته شده‌اند و فیلم‌سازان ما باید برای جلوگیری از رفتن مخاطبان به سمت سریال‌های ضعیف خارجی تولیداتی با مضمون عشق و عاطفه مثل شهرزاد را بسازند.
این تهیه کننده ادامه داد: عشق در تاریخ همیشه برای مردم جذاب بوده و این عشق صرفا بین دو شخص نیست بلکه اگر دقت کنیم در بحث دفاع مقدس ،‌شهید شدن عزیزان ما، تشییع آنها و … عشق به میهن و هم نوع را می‌توان دید.
وی افزود:‌شهرزاد با داستان عشق پاکی که در ان نهفته است نقطه مقابل عشق‌های فاسدی که در سریال‌های خارجی است خواهد بود و قصد ما این بود عشق واقعی را به مردم بفهمانیم.
رضوی ادامه داد: سریال شهرزاد با رعایت حفظ ارکان و رسالت فرهنگی در خانواده ایرانی عشق را به معنای واقعی نشان می‌دهد به طور قطع بازخورد خوبی غیر از ایران در کشورهای خارجی دارد و فرهنگ اصیلی ایرانی ما را به بهترین شکل به تمام دنیا نشان خواهد داد.
وی افزود: تبلیغات در کار رسانه خانگی حرف اول را می‌زند که باید در این زمینه حمایت‌های لازم صورت بگیرد چون زمانی که کسی در بخش خصوصی سرمایه‌گذاری می‌کند طرح اقتصادی برای ساخت پروژه بعدی نیز دارد که درصد بالای این مهم با تبلیغات صورت می‌پذیرد و در غیر  این صورت سرمایه‌گذار بازده مالی ندارد و به نتیجه دل خواه نخواهد رسید.
این تهیه کننده عنوان کرد:‌هیچ پروژه‌ای در بخش خصوصی مانند شهرزاد که با سه نسل بازیگر ساخته شده را نمی‌بینید و امیدوارم قدم‌های بعدی ما رضایت مردم را به دنبال داشته باشد.
امامی در خصوص جلوگیری از قاچاق این سریال گفت: این معضلی است که همیشه وجود داشته و جلوگیری از آن از عهده ما خارج است و یک حمایت دولتی را می‌طلبد. امیدوارم با تکنولوژی اپلیکیشن‌های جدید بتوانیم تا حدودی جلوی قاچاق و کپی‌رایت را بگیریم.
وی افزود: اما جدا از هر صحبت‌ و مقوله‌ای اثری که کیفیت بالایی داشته باشد کپی و دانلود می‌شود و نشان‌دهنده آن است که مردم تمایل دارند اثر هر چه زودتر ببینند.
وی ادامه داد: ایران تنها کشوری است به این صورت سریال تولید می‌کند و در سوپر مارکت‌ها پخش می‌شود اما باید توجه داشت که به سمتی برویم تا از طریق تبلیغات برگشت هزینه را شاهد باشیم و اگر این اتفاق مهم رخ دهد و در پی آن سریال‌هایی که با کیفیت تولید شود به سینما نیز کمک خواهد شد.
امامی بیان کرد: با احترام به قهوه تلخ و شاهگوش که کارهای پسندیده و با کیفیتی بود باید بگویم هیچ پروژه‌ای به هیچ وجه از بعد اقتصادی و سرمایه‌گذاری و بعد هنری قابل قیاس با پروژه شهرزاد نیست.
وی افزود: کارهای بی‌کیفیتی که بعد از پروژه شاهگوش وارد بازار شد مقوله‌ سریال‌های خانگی را به ورطه نابودی کشید که باید به طور جدی در این خصوص تدابیری اندیشیده شود.
در ادامه سید هادی رضوی گفت: اگر یک نفر در بخش خصوصی اثر بزرگی مانند مانند فیلم محمد رسول‌الله که به گفته خودشان ۱۵۰ میلیارد تومان هزینه داشته را در دستور کار قرار دهد به جای تقدیر برچسب دزدی خواهد خورد که به هیچ عنوان بحث شیرینی نخواهد بود.
وی افزود: اگر سریال شهرزاد به خاطر ایرانی بودن، داشتن داستان کهن و روایت عاشقانه به درستی عرضه شود مرکز تحول سینمای خانگی خواهد بود.
انتهای پیام

65 دیدگاه

 1. علی

  امیدوارم این سریال فوق العاده موفق که یه سناریو با سطح فوق العاده بالا داره و همچنین خوشساختی فیلم که واقعا شاهد یه کار بزرگ و بسیار حرفه ای در ساخت سریال بودیم ادامه پیدا کنه و تعداد قسمت هاش افزوده بشه به شکلی که داستان به قدری گسترده بشه که مخاطب با تماشای این سریال غرق در دنیای حاکم بر سریال بشود !

  مجری های فرهنگ و تمدن ایران هستید و به بهترین شکل دارید اونو پیاده میکنید که این خارق العادست .

  پاسخ به این دیدگاه
 2. حسین

  وقتی چنین کارهای ارزنده ای ساخته میشه ما هم وظیفه داریم از آن حمایت کنیم.حمایت یعنی خرید CD اورجینال سریال و جلوگیری از کپی یا دانلود غیر قانونی. این طوری میشه یک بخش از هزینه بسیار بالایی که برای یک کار تاریخی با ارزش و با کیفیت را جبران کرد. چون یک کار اینچنینی هزینه های خیلی بالایی دارد اعم از دستمزد عوامل و بازیگران و هزینه بالای دکور ها و لوکیشن های متعدد و هنروران و ..سپاس و دست مریزاد خدمت سازندگان سریال بسیار جذاب شهرزاد و با آرزوی موفقیت و تکرار موفقیت های بعدی. سپاس از اینکه بعد سالها معنی احترام به مخاطب را لمس کردیم.انشالله مردم هم این احترام متقابل را با حمایت از این سریال نشان بدهند.

  پاسخ به این دیدگاه
 3. نسرین

  با سلام.واقعا متشکریم بابت سریال زیبایی ک ساختید.قطعا یکی از سریال های عالی بوده که تا به حال دیدیم و امیدوارم ادامه ی این سریال هم مخاطبان رو راضی نگه داره.اگر سریال های دیگر و مستقل این چنینی ساخته بشه،بازم شایسته ی استقباله.
  تنها ایراد این سریال،تایم خیلی محدودشه.اگر در هر سری توزیع ،با این قیمت حداقل ۲قسمت شامل میشد راضی کننده تر بود.
  باتشکر از زحمات شما

  پاسخ به این دیدگاه
 4. آزاده

  بعد از مدت ها یک سریال عالی را دنبال می کنم… چشم می کشم دوشنبه برسه و قسمت جدید توزیع بشه,,,, عالیه و دست تمام افرادی که برای این سریال زحمت کشیدن درد نکنه… امیدوارم این سبک کارهای با کیفیت در هنر ایران مستدام باشه.

  پاسخ به این دیدگاه
 5. محمد رضایی

  من واقعا از دیدن فیلم شهرزاد ب وجد میام خیلی خوشهالم که این فیلم را دیدم از همه عوامل فیلم گا رگردان خوب وبقییه عوامل پشت صحنه کمال تشکر را دارم از بازی خوب اقای نصیریان اقای حسینی خانوم علی دوستی خانوم ایزدیار اقای زمانی هم کمال تشکر دارم امید وارم همیشه سربلند و پیروز باشید دوسدار شما (محمد رضایی)

  پاسخ به این دیدگاه
 6. Pingback: کدام سریال جایگزین شهرزاد خواهد شد؟ – وب فانی|اخبار جدید|مطالب تفریحی|جدید ترین مطالب

 7. فرزانه

  واقعععاااااا خسته نباشید میگم به همه گروه بازیگران شهرزاد و گروه تهیه کنند و کارگردان عزیز جنتب فتحی.واقعا بهترین فیلمی که دیده بود واقعا فیلمه قشنگیه شهرزاد تشکر میکنم ازه همه دستندرکاران شهرزاد به امید فصلللل دوممممممم وای چقدر سخته تا مهر صبر کرد

  پاسخ به این دیدگاه
 8. صوفیا

  سلام واقعا خسته نباشید خیلی قشنگ بود موندم از این به بعد دوشنبه ها چی ببینیم و تمام طول هفته باهاش خوش باشیم. یه نظری داشتم و خواهش می کنم تروخدا این سریال رو اخرش رو خراب نکنید نشه که مثلا در سری دومش فرهاد بره جزو انقلابیون و خلاصه کارهای انقلابی و ساواک و این حرفا تروخدا قبل از سال ۴۲ تمومش کنید خواهش می کنم اخر سریال رو واقعا خراب نکنید که این خاطرات خوب فراموش بشه

  پاسخ به این دیدگاه
 9. فاطمه

  سلام با تشکر از سریال بسیار زیبا شما وخسته نباشید به شما
  این فوقالعاعده شروع و ادامه داشت و به پایان رسید اما انتها سریال بسیار مبهم و پر از سوال در مورد شخصیتها داره امیدوارم فصل دوم این سریال این ابهامها رو مشخص کنه و به زیبایی فصل اول باشه

  پاسخ به این دیدگاه
 10. ...

  سلااااام و خسته نباشید خدمت تمامی دست اندرکاران سریال موفق شهرزاد ….
  تکراری نبودن موضوع فیلم ، کیفیت ، داستان پرمحتوا و صحنه سازی ها و انتخاب درست بازیگران و به تصویر کشیدن یک عشق پاک و تاریخ پرفراز و نشیب ایران و بسیاری از عوامل دیگر …. از فاکتور های مهم این قصه بودند….
  امیدوارم بهترین ها برای این سریال اتفاق بی افته و شاهد پیشرفت صنعت فیلم سازی و سینمای کشورمون باشیم …

  پاسخ به این دیدگاه
 11. مصطفي مقدس

  تشكر ميكنم از همه دست اندر كاران سريال و از بازي خوب بازيگران و موفقيت زور افزون براشون ميخوام تا ايشالا تا شهرزاد ٢٠يا ٣٠ همينجوري بسازنو برن جلو ما هم بايد همايتشون كنيم
  من پكيجشو خريدم و واقعا كيفيت فوق العاده اي داشت ممنون از شهرزاد و عوامل اين سريال عالي

  پاسخ به این دیدگاه
 12. حسین پرسپولیسی

  به نظره من سریاله قشنگیه و باید افتخار کرد به دست اندرکاران این سریال فقط تورو خدا اخرش مسخره تموم نشه ۲۵سالمه ولی هنوز سریالی جذاب شبیه شهرزاد ندیدم دمتون گرم فقط اخرش مسخره تموم نشه ممنون خدا قوت به امید قهرمانی پرسپولیس فداتون

  پاسخ به این دیدگاه
 13. جواد آئینی

  با تشکر فراوان از عوامل تولید شهرزاد
  این سریال تنها سریالی بود که به دلم نشست و تونست من رو به دیدن قسمت های بعدی سریال مجاب کنه
  بعد از پایان فصل اول یه دست جانانه برای دست اندرکاران سریال زدم ومشتاقانه منتظر فصل دوم سریال میمونم ولی کاش دو قسمت در هفته پخش می شد

  پاسخ به این دیدگاه
 14. م. موحد از تهران

  با سلام ،
  واقعا خسته نباشید بخاطر ساخت سریال زیبای شهرزاد
  انتخاب موضوع و بازیگران فوق العادست و همینطور شخصیت جالب بزرگ آقا که در عین قدرت و اقتدار بسیار داتا و زیرکانه عمل میکنه. به ظاهر به مصلحت دست به هرکاری میزنه که کسی از جزییات باخبر نیست ولی بهاطر قدرتیکه داره به اون مجبوره اطمینان کنه ولی بزرگ آقاست که براحتی مسیر زندگی و سرنوشت آدمهاشو بی سر و صدا عوض میکنه

  پاسخ به این دیدگاه
 15. كيانا

  واي خيلي سريال شهرزاد خوبه ما زودتر منتظريم مهر بهش بريم شهرزاد ببينيم

  ١:فرهاد بايد بميره
  ٢:قباد بايد به شهرزاد برسه
  ٣:شيرين بايد بره تيمارستان
  ٤:شهرزاد بايد از فرهاد جدا شه بره سمت قباد
  ٥:بزرگ اقا بايد بميره
  من دلم برا قباد ميسوزه قباد شهرزادو خيلي دوس داره بايد به شهرزاد برسه قباد ناز شهرزادو ميكشه ولي فرهاد نه قباد حاضر جونشم برا شهرزاد بده من خيلي شهاب حسينيو دوس دارم من با دوستام شهرزاد بازي ميكنيم اون قباد من شهرزاد ♥️

  پاسخ به این دیدگاه
 16. زهرا

  سلام، خسته نباشيد، از تلاش فوق العاده تمام دست اندر كاران سريال شهرزاد به خصوص جناب آقاي فتحي بينهايت سپاسگزارم، بازي تمام عزيزان عالي بود به خصوص آقاي شهاب حسيني و خانم ترانه عليدوستي، به جرات ميتونم بگم كه شهرزاد تنها سريالي هست كه من بارها تماشا كردم و هميشه لذت بردم، من با شهرزاد زندگي ميكنم. لطف كنيد در مورد ساخت فصل دوم اطلاع رساني بيشتري كنيد من هر روز صفحه تلگرامتون رو چك ميكنم و بي صبرانه منتظر فصل بعدي هستم.

  پاسخ به این دیدگاه
 17. امیررضا

  با سلام خدمت کارگردان سریال شهرزاد
  سریال بسیار عالی که تو عمرم دیدم همین بود و خانم ترانه علیدوستی در نقش شهرزاد واقعا بسیار عالی بود و همچنین آقای مصطفی زمانی در نقش فرهاد من واقعا به این دو بازیگر افتخار میکنم امیدوارم هرجا که هستند موفق باشند .

  پاسخ به این دیدگاه
 18. امیررضا

  سریال شهرزاد نشان دهنده عشق واقعی است و من یکی خودم استقبال بی نظیری را از این سریال دارم و همیشه خواهم داشت و منتظر پخش فصل دوم و سوم این سریال ناب عاشقانه ایرانی هستم امیدوارم همه ی دست اندرکاران این سریال ناب لحظات شادی را در کنار هم داشته باشند وموفقیت را برایشان آرزومندم.

  پاسخ به این دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *