پنج شنبه ۱۲ اسفند, ۱۳۹۵

 • Instagram
 • Telegram

آخرین اخبار از ساخت فصل دوم سریال شهرزاد

آخرین اخبار از ساخت فصل دوم سریال شهرزاد

محمد امامی تهیه کننده سریال «شهرزاد» در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین زمان کلید خوردن فصل دوم این سریال در شبکه نمایش خانگی بیان کرد: فصل دوم سریال «شهرزاد» بین یک تا ۱۵ شهریور ماه کلید خواهد خورد.

وی درباره این بازه زمانی عنوان کرد: وسواس هایی که حسن فتحی کارگردان سریال دارد یکی از دلایلی است که تولید سریال را کمی به تعویق انداخت چون همه ما ملزم هستیم که کاری باکیفیت به مخاطب عرضه کنیم و در حال حاضر همه شرایط برای تولید سریال آماده است. چالش اصلی فیلمنامه است و از آنجایی که مردم منتظر هستند و برایشان توقعی نسبت به این سریال ایجاد شده، آقای فتحی در تلاش است تا این فصل با کیفیت بهتری از فصل اول تولید شود.

تهیه کننده «شهرزاد» درباره اینکه تاکنون چند قسمت از فیلمنامه سریال آماده شده و قرار است این فصل چند قسمت باشد، توضیح داد: کل شاکه داستان طراحی شده و به نگارش درآمده است و حدود ۱۰ تا ۱۵ قسمت نیز آماده شده است. با این حال هنوز کاملا مشخص نیست که این فصل در چند قسمت نوشته خواهد شد و ممکن است همچنان تغییراتی به وجود بیاید.

وی که یکی از سرمایه گذاران سریال «شهرزاد» نیز هست درباره تغییرات قصه در این فصل اظهار کرد: بازیگران اصلی سریال همان شخصیت هایی هستند که در فصل اول حضور داشتند و بنا به مقتضیات داستان بازیگران جدیدی هم به کار اضافه می شوند. لوکیشن های جدیدتری نیز به کار اضافه خواهند شد که بیشتر خارجی هستند.

تهیه کننده «شهرزاد» درباره سریال هایی که در سری های دو و سه موفقیت چندانی کسب نمی کنند و همچنین موفقیت شهرزاد در این فصل اظهار کرد: من هم با این موضوع موافق هستم که معمولا تجربه خوبی از سری دوم مجموعه ها و سریال ها نداشته ایم. قصه ای هم که ما به دنبال ساخت آن هستیم «شهرزاد۲» نیست بلکه ادامه «شهرزاد» است چون داستان در نقطه ای تمام شد که تعلیق داشت و مخاطب انتظار داشت بعد از آن را ببیند.

امامی در پایان گفت: در این قصه بازیگران و لوکیشن همان است و ما قرار است ادامه همان داستان را روایت کنیم و فقط در فصل دوم «شهرزاد» کار خلاقه آقای فتحی و نغمه ثمینی این است که به صورت یک سوژه مستقل این اثر را ببینند.

سریال «شهرزاد» با حضور بازیگرانی چون علی نصریان، ترانه علیدوستی، شهاب حسینی، مصطفی زمانی، مهدی سلطانی، محمود پاک نیت، پریناز ایزدیار، گلاره عباسی، فریبا متخصص و سهیلا رضوی در شبکه نمایش خانگی تولید شد.

244 دیدگاه

   1. مریم

    جالبه که این همه آشوب به خاطر به دنیا اومدن یه بچه بود ولی وقتی به دنیا اومد تنها کسی که اصلا دیده نشد بچه بود.هیچ تصمیمی به صلاح اون بچه از طرف هیچ کس گرفته نشد .نه قبل از طلاق ونه بعد از طلاق.امیدوارم تو فصل بعدی حماقت بیشتری از قباد وشهرزاد سر نزنه که اون بچه بشه یکی مثل قباد.تنها وضعیف.
    مورد دوم نقش اکرمه که انگار تمام اتفاقای فیلم توسط اون برنامه ریزی میشد نه بزرگ آقا.
    نباید زیاد پروبال بگیره.
    ولی سریال جالبی بود.دست شما دردنکنه.من اخیرا دیدمش.

    پاسخ به این دیدگاه
 1. احمد

  درسته که شهرزاد عاشقه فرهاد بود ولی دقيقا بخش بزرگي از جذابيت فيلم رابطه ي شهرزاد و قباد بود
  ما به تغییرات قباد امیدوارشده بودیم که چند قسمت آخر داستان عوض شد وبی عرضگی قباد رو به حد اعلا رسوندید که فرهاد روسفید مثبت نشون بدید

  پاسخ به این دیدگاه
 2. پرستو

  من همین اخیرا که با سریال شهرزاد رو دیدم.و واقعا از شخصیت قباد خوشم اومد!با توجه به شرایطش خوب رفتار کرد و حقش نبود شهرزادو از دست بده!عشقش واقعا زیباتر از عشق فرهاد بود!کاش دوباره به قباد برسه شهرزاد
  چرا ریتم چند قسمت اخر عوض شد یهو؟؟؟

  پاسخ به این دیدگاه
   1. nastaran

    درسته
    چیکار به فرهاد و شهرزاد دارین
    شما بیشتر به خاطر بازی خیلی خوب آقای حسینی هست که مجذوب شخصیت قباد شدین.
    وگرنه شخصیت فرهاد بیشتر به شهرزاد میخوره و حرف همدیگر رو درک می کنن.شهرزاد پیش فرهاد آرامش بیشتری داره.

    پاسخ به این دیدگاه
    1. مصطفی

     ببینید ما مردم ایران احساسو خوب درک میکنیم اگه جاشونو عوض کنند بازم شخصیت قباد مورد توجه بود چونکه از شخصیت قباد از اون لحظه اول که نگاهش به شهرزاد افتاد امید میبارید اون لحظه و لحظه های دیگه قباد با شهرزاد به بیننده احساس زندگی رو می داد من خودم شخصا از قسمتی که فرهاد اولین بی توجهی به شهرزاد رو انجام داد بعد از اعدام و به دنبال اون آذر خانم گل دره هیچ حقی رو به شخصیت فرهاد نمی دم و اینو بدوند این یهوای به هم رسیدن اینا داستان داره نمی تونیم جنبه مثبت شو فکر کنیم من مطمئنم آقای فتحی یه چیزی رو از رابطه اینا میکشه بیرون تو داستانایی که از قدیم داریم ٰ داستانی نداریم که توش عاشق به معشوقش رسیده باشه تازشم به این راحتی پس اگه عشقی باشه ماله قباده

     پاسخ به این دیدگاه
   2. مصطفی

    داش رضا به نظر شما تحصیل روشنفکری میاره جالبه…. عشقه دو طرفه وجود نداره این از فیلم معلومه که شهرزاد عاشقه فرهاده..فرهاد شهرزادو دوست داره قباد عاشقه شهرزاده ..شهرزاد قبادو دوست داره اینم یه نشونه دیگه فیلم که عاشق عاشقو میشناسه هزار بار قباد به شهرزاد گفت که احساسی به فرهاد داری و دروغ های مصلحتی شهرزاد اونو آروم میکرد ولی موقعی که شهرزاد حرفه دلشو زد (برای قباد معلوم بود) برای همین راشو گرفتو رفت اینم از روشنفکری قباده بی سواد بود و گرنه هر کی بود یه ناسزا میدادو میرفت داش رضا

    پاسخ به این دیدگاه
 3. مهناز

  وای خداشهاب حسینی هست.پس عالیه.می بینم فصل بعدو.امااگه قبادرومنفی کنین خیلی بدمیشه چون به چهره ی آقای حسینی نمیادبدباشن.رابطه ی قبادوشهرزادمحشربود.همه ی لطف سریال همون بودوقتی طلاق گرفتن سریال خیلی افت کرد.آقای زمانی هم که ناگفته پیداست بازیگرخوبی ان امابه پای شهاب حسینی مخصوصادرسکانس های عاشقانه نمیرسن.فکرکنم فصل۲جذابیتش کم ترباشه امامی بینم به امیداین که اشتباه کرده باشم.ولی شماهم خوب بلدین هی ازاسم شهاب حسینی برای تبلیغات استفاده کنین.

  پاسخ به این دیدگاه
 4. یگانه

  سلام. من واقعا مشتاقانه منتظر دیدن این فیلم هستم. از نظر من بهترین فیلمی بود که تا حالا دیده بودم. من هر سه بازیگر اصلیه این داستان رو خیلی خیلی دوست دارم. خانم علیدوستی و اقای زمانی و اقای حسینی. همشون فوق العاده اند. اگه فرهاد از شهرزاد جدا بشه دوباره گریه های منم شروع میشه. تروخدا شیرین رو خیلی بد و منفی جلوه ندین. من خودم دلم براش میسوزه. اخه دست خودش نیست. از اول توی همچین زندگیه بر تجملی بوده و اخلاقش اینطوری.

  پاسخ به این دیدگاه
 5. عباس

  تا الان وقتشو پیدا نکرده بودم که سریال شهرزادرو تماشا کنم.خیلی تعریف میکردن ازش.دیگه تصمیم گرفتیم که بشینیم پایه سریالتون.همین الان داشتم نگاه میکردم.شهاب خان حسینی یعنی عاشقه شخصیتت شدم تو این سریال.خیلی بی عیبو نقص نقش بازی کردی،بهت تبریک میگم.ایشالا که همیشه موفق باشی…. یه دونه ای شهاب عزیز و دوست داشتنی سینمای ایران.

  پاسخ به این دیدگاه
   1. هومن

    اتفاقا تکراری نبود ماهمیشه عشق وعاشقی ورسیدن یانرسیدن دومعشوق رو دیدیم ولی ازدواج اجباری و عشق یک طرف رو کمتر دیدیم برای من که هیجان انگیز شده بود اصلا یه جاهایی فکرمیکردم که شهرزادم داره عاشق میشه و….ولی نشد واین تکراری نبود

    پاسخ به این دیدگاه
    1. هومن

     وعشق قباد وشهرزاد برای من جالب بود قباد بی دست و پا بود ولی یه عشق خالص داشت چون کسی بهش محبت نکرده بود ابراز عشق و محبت رو بلد نبود وگرنه تازه به یک زندگی و خانواده ای رسیده بود که بهش اعتماد به نفس میدادمن تکراری نمیبینم رابطه قباد و شهرزاد رو

     پاسخ به این دیدگاه
     1. ســـــــــآرآ

      برادر من آدمی که شخصیت ترسویی مثه قباد داره حقشه نرسه به عشقش…قباد اگه واقعا عاشق بود جلو بزرگ آقا وامیساد و میگف از شهرزاد جدا نمیشه ولی اونقدر پوچ و ترسو بود که نتونستهمشم الکی به شهرزاد قول میداد!
      ضمنا این جمله یادت نره
      هیچ عشقی تو دنیا مثه عشق اولی نیس….

  1. رویا

   مطمئن باشید زندگی فرهاد و شهرزاد برای اکثر بیننده ها اصلا جذاب نخواهد بود…اونم وقتی که شهرزاد پسرشو به امون خدا ول کرده زیر دست این و اون…به جز نوجوونایی که که به قول خانوم علیدوستی رابطه فرهاد و شهرزادو دوست دارن هیچکس از این مثلا عشق لذت نمی بره.چون هم حس بینشون به اندازه حس بین فباد و شهرزاد قوی نیست و هم متاسفانه آقای زمانی به هیچ وجه بازیگری در حد و اندازه شهاب حسینی نیستن.
   در کل به نظر من فصل دوم اصلا جذاب نمیشه …مردم فصل اولو به خاطر بزرگ آقا و دعواها و کشمکش های بین قباد و شیرین و شهرزاد دوست داشتن …حالا که تو فصل بعد نه بزرگ آقایی هست و نه کشمکشی بین اون سه تا مسلما داستان جذابیتی نخواهد داشت…زندگی بی مزه شهرزاد و فرهاد و شعر خوندناشون واسه همدیگه و مدام گریه کردن فرهاد جالبه؟؟یا قبادی که همش مست می کنه و داره تو عشق شهرزاد می سوزه جالبه؟؟یا دیدن بچه ای که مادرش به خاطر خوشبختی خودش رهاش کرده؟؟یا فرهادی که مثلا مبارزه سیاسیه ولی اونقدر بی عرضه اس که نمیتونه ۴ تا پرونده رو نگه داره و همش داره شعار میده و هر لحظه عاشق یکی میشه؟؟

   پاسخ به این دیدگاه
   1. محمد

    با رویا صد در در صد مخالفم. ما تماما سریال رو به این عشق دنبال میکردیم که نهایتا شهرزاد و فرهاد رو کنار هم ببینیم. شما هم حق ندارید خودتان را نماینده اکثر مردم ببینید. شما هم مانند اکثر طرفدارای قباد شهاب حسینی رو دوست دارید. نطرتان هم برای خودتان محترم است ولی حق ندارید آنرا تحمیل کنید.

    پاسخ به این دیدگاه
    1. مهرنوش

     با نظر شما کاملا موافق هستم من مطمئنم که عشق شهرزاد و فرهاد قوی تر از عشق قباد و شهرزاد چون فرهاد و شهرزاد از دوران کودکی دلباخته هم بودن وبه هم علاقه داشتن ولی عشق قباد و شهرزاد یهو شد من در داستان فصل بعدی خوندم که فرهاد مجبوره خارج از کشور ادامه زندگی بده:'( :'( :'( :'( :'(

     پاسخ به این دیدگاه
   2. رعنا

    رویا باهات صدرصد مخالفم
    بنظرمن زندگی فرهاد و شهرزاد خیلی شیرین و دوست داشتنی خواهد شد !
    قباد یک فرد بی عرضه است که تمام زندگیش را از بزرگ اقا داشت و کارش مدام سیگار کشیدن و مست کردن بود !
    بنظرت زندگی بدون عشق جالبه ؟
    شهرزاد عاشق قباد نبود !و این وسط یک بچه ای هم بدنیا اومد که خیلی هم جایش خوبه !

    پاسخ به این دیدگاه
   3. شقایق

    منم با نازگل و رویا موافقم…
    ولی مطمئنا آقای فتحی و خانم ثمینی کاری میکنن که جذاب شه و زود نباید قضاوت کرد…
    در ضمن اون عزیزانی که میگن قباد حاضر نشد بخاطر عشقش جلوی بزرگ آقا بایسته ولی فرهاد ایستاد، مگه ایستادن فرهاد فایده ای هم داشت؟؟؟!!! قباد میدونست که اگر جلوی بزرگ آقا بایسته اوضاع بدترم میشه و این کارو نکرد ولی همون شبی که قرار شد جدا شن به شهرزاد گفت که این وضعیت موقتیه… اگر شهرزاد نمیتونست تحمل کنه باید به قباد میگفت تا اون بدبختم دلشو به فرصتی که بعد از طلاق داره خوش نکنه…

    پاسخ به این دیدگاه
   4. ســـــــــآرآ

    رویا خانوم مردمی که شما دارین ازش حرف میزنید هیچ وقت فصل اولو به خاطر بزرگ آقا و دعواها و کشمکش های بین قباد و شیرین و شهرزاد دوست نداشتن بلکه فقط منتظر جرقه ای بودن تا همه چیز برگرده
    در مورد بازی آقای حسینی عزیز هم نظرتون کاملا شخصیه اتفاقا دیدن گریه یه مرد درد دیده مثه فرهاد و زمزمه های عاشقونش برای معشوقش به مراتب قابل توجه تر از هارت و پورت های یه مرد ترسو مثه قباده که جرات آب خوردن بدون اجازه بزرگ آقا رو هم نداشت!
    و یادآوری میکنم شهرزاد نه مادر شدنش دست خودش بود نه یه مادر مجرد شدنش پس حقشه این بار روش زندگیشو خودش انتخاب کنه بی عاطفگی هم واژه نامناسبیه….

    پاسخ به این دیدگاه
 6. پیشوا احمدی

  با سلام…
  من می خواسنم بدونم که خواننده ی فصل دوم سریال شهرزاد همون آقای محسن چاوشی میمونه؟
  یا امکان داره خواننده ی فصل دوم شخص دیگری باشه؟
  من خودم به شخصه دوست داشتم آقای مهدی یراحی خواننده ی فصل دوم شهرزاد باشه!!!

  پاسخ به این دیدگاه
 7. Ali

  میگم حالا به کارگردان یا تهیه کننده بگو شما :حالا نمیشه قبل از این که تموم قسمتا فیلمبرداری شه چند قسمتشو بزارن؟به هرحال برا ما دارین میسازین دیگه یکاریش بکنید ما منتظریم ۲ ماه زیاده وجدانن حداقل تا موقع فیلمبرداری کامل دو قسمتشو پخش کنین

  پاسخ به این دیدگاه
 8. محمد

  فصل اول سریال عالی بود،امیدوارم درفصل دوم از این هم بهتر باشه،البته صدای سالارعقیلی ویاعلیرضا قربانی برای تیتراژ سریال خالی است چون با توجه به زمان وتاریخ داستان این نوع موسیقی خیلی فیت میشه بافضای سریال….هر چند که درقسمتهای ابتدایی فصل اول ازصدای اقای قربانی استفاده شداما ادامه دار نبود ودلیلش هم……؟؟؟!!!. امبدوارم به این موضوع توجه بشه
  باتشکر

  پاسخ به این دیدگاه
  1. خرسند

   قبادو به هرکی میخواین برسونین ولی تو رو خدا به شهرزاد نرسونین. اکثرا قبادو به خاطر شهاب حسینی دوست دارن. شهرزاد و فرهاد هر دو تحصیل کرده و روشنفکرن و به هم میومدن و میان. اگه شهرزاد و از فرهاد بگیرین ما هم دیگه سریالو نمی بینیم.

   پاسخ به این دیدگاه
 9. داوود

  امیدوارم سعیده دوست شهرزاد که خیاط بود به فصله دوم باز دوباره اضافه شود.با اینکه فقط در پنج شیش قسمته اول ایفای نقش کردن ولی واقعا نقششون به دل میشست و ای کاش زود از چارچوب فیلم بیرون نمیرفتن.و امیدوارم هیچ یک از شخصیت های فیلم تغییر نکنن و جایه خودشونو به بازیگرای دیگر ندن چون شهرزادو ما با این بازیگرا شروع کردیم دلمونم میخواد با همین بازیگرا تموم بشه هرچند که ما در کشورمون بازیگرای توانمند بسیاری داریم ولی شهرزاد با این شخصیت ها شروع شد امیدوارم با همین شخصیت ها نیز تمام شود

  پاسخ به این دیدگاه
 10. پیمان

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت عوامل سریال باید عرض کنم که شما کاری کردید که من و امثال من پس از ۱۵ سال با سریال ایرانی اشتی کنند، شاهکار کردید. واقعا کار با کیفیتی بود. خدا قوت
  بدیهیست که برای فصل دوم با توجه به توقعی که در مردم ایجاد کردید کار سخت تری در پیش رو دارید، لذا پیشنهادم این است که کیفیت کار را قربانی زمان نکنید مردم بی صبرانه برای پخش فصل دوم لحظه شماری میکنند و ممکن است باعث عجله کردن شما شود. اما باید بگویم ما مردم اگر لازم باشد ۳ سال دیگر هم برای دیدن کار با کیفیت شما صبر خواهیم کرد. موفق باشید

  پاسخ به این دیدگاه
 11. پوریا

  سلام و عرض خسته نباشید،همه عوامل سریال از بازیگر وکارگردان وهمه عالیبودن،اما مصطفی زمانی رو خیلی دوست دارم،امیدوارم در فصل دوم شخصیت فرهاد جون بیشتری بگیره و موازن با قصه جلو بره،و در حقش ظلم نشه…ممنون…صدای چاوشی عزیز هم که عالیه…

  پاسخ به این دیدگاه
  1. پژمان

   عشق صادقانه؟!!!!!
   اینکه میگه تو مال منی بعد مست میکنه و زیر طلاق نامه رو امضاء میکنه عشق صادقانه است؟!!!
   در حالیکه فرهاد تو جاده با یک مشت قلچماق درگیر و صورت و دهانش خونین و مالین میشه و تیغ تیز زیر گلوش رو میفشاره.
   امیدوارم که شهرزاد تا همیشه لیاقت این عشق صادقانه (!!!!) قباد رو نداشته باشه!
   کسی که هر کس بی تعصب نگاه کنه میفهمه نه دلبسته که وابسته بود.
   دوستان بجای شهاب حسینی بازیگر دیگری رو در نقش قباد تصور کنید. صد در صد این تعصب کنونی رو نخواهید داشت.

   پاسخ به این دیدگاه
 12. A.H

  این سریال دقیقا از همون سریال هاییه ک لج منو درمیاره. شهرزاد آخرسر ب هرکدوم برسه پایانش غم انگیزه مگر اینکه یکیشون بمیرن ک اونم ب نظرم شخصیت فرهاد باشه بهتره. شیرینم ایشالا دیگه از رو تخت بیمارستان بلند نشه. یه داستان با ی پایان درست حسابی ببینیم حداقل. تو رو خدا پایانشو باز نذاریدا از این تز روشن فکریا بگیرید. تهش باید معلوم شه چی ب چی شد دیگه. آدم دق بالا نیاره.
  واقعا از آقای حسن فتحی بسیار بسیار سپاس گزارم و خواهشمندم ته سریال مثل سریال زمانه نشه. چالش برانگیز باشه اما ن اینکه تا هروقت ک سریال یادمون بیاد اعصابمون از تهش بهم بریزه.
  شهاب حسینی هم ک عالیه هرجا بوده گل کاشته.

  پاسخ به این دیدگاه
   1. سحر

    اونوقت این آقا فرهاد واسه مردم و فرهنگشون جز شعار دادن چیکار کرده؟؟؟آقا خودشون جیره خوار بزرگ آقا تشریف دارن .اگر واقعا عرضه داشت که تو روی باباش وایمیساد و مجبورش میکرد از زیر سایه ظلم بزرگ آقا بیاد بیرون نه اینکه با پول کثیف و نامشروع بزرگ آقا بزرگ بشه و بره دانشگاه و بهترین زندگی رو داشته باشه بعد از ظلم و ستم حرف بزنه.لااقل قباد ادعای روشنفکری و آزادی خواهی نداره و الکی شعار نمیده .مثل فرهادم هر روز عاشق یه نفر نمیشه امروز عاشق شهرزاد فردا عاشق و دیوونه رویا اگر نشد دوباره شهرزاد اگر اونم نشد خب یکی دیگه.

    پاسخ به این دیدگاه
    1. آرمان

     دقیقا عالی گفتی….فرهاد به خواست بزرگ آقا ازچوبه دار نجات پیداکرد-وقتی دوباره پروندش به جریان افتاد بزرگ آقا دستور آزادیشو داد-بعداز اخراجش از دانشگاه بزرگ آقا کاری کرد که دوباره برگرده دانشگاه واصلا پدرش نوکری بزرگ آقاروکرده وفرهاد بااین پول بزرگ شده و دانشگاه رفته ولی فقط قباد که وهمیشه مورد تنبیه وتحقیر بزرگ اقا بوده متهم به جیره خواری بزرگ آقاست

     پاسخ به این دیدگاه
    2. محمد

     سحر خانم گویا اونقدر به قباد تعصب داری که دیالوگهای فرهاد رو اصلا نمی شنوی و اگرهم بشنوی توجه نمیکنی:
     شهرزاد: این وسط اسم کسیو جا ننداختین؟
     فرهاد: آذر. یه تقلای بیهوده برای فراموش کردن تو. تموم شد قبل از اینکه شروع بشه. جواب نداد.

     فرهاد عاشق آذر نبود. بیشتر حس حمایت و دلسوزی نسبت به او داشت. طبیعتا برای مرگ تلخ و سوزناک او هم اشک ریخت. آنهم برای کسی که آن نامه را لحظاتی پیش از مرگ برایش نوشته بود. اگر عاشق او بود با او به شوروی میرفت. کما اینکه به پیشنهاد خودش با شهرزاد به شیراز رفت. ولی اسیر نامردمی نامردان شد. ولی باز با دست خالی تا نفس های آخر دست از مبارزه برنداشت. و تا مر مرگ و لمس تیغ تیز هم رفت. که فریاد و فغان آن شهرزاد عزیز مانع شد.
     موقعی دست از اصرار برداشت که احساس کرد عشقش در تصمیم بر جدایی مصمم است.

     پاسخ به این دیدگاه
 13. شیدا

  سلام بر همگی

  امیدوارم که؛
  ۱- از خواننده هایی چون سالار عقیلی و علیرضا قربانی و اشعاری پرمغزتر استفاده کنید.
  ۲- یه جوری قباد عاشقانه با شهرزاد ازدواج دوباره کنه که قباد چپ بره راست بیاد به شهرزاد بگه
  “خیلی دوستت دارم عزیزم”، “الهی دردت به جونم”، “الهی قربون چشای قشنگت برم من” و …. D:

  مرسی

  پاسخ به این دیدگاه
  1. دهقانی

   سلام
   فکر کنم شما از سکانسایی که قباد با شهرزاد بوده بیشتر از همه دوست دارین!؟!؟!
   اما ب هر حال همچین اتفاقی نمیوفته یا اگر هم بیوفته عاشقانه رخ نمیده چون شهرزاد اون موقع ها برای جون فرهاد با قباد ازدوا کرد این بار اینطور نیست دیگر

   پاسخ به این دیدگاه
 14. زينب السادات ابطحي

  سريال شهرزاد باري ديگر ثابت كرد كه آثار تصويري توليد شده پس از انقلاب با همه ي خط مشي هاي سليقه گي و البته سياسي مديران فرهنگي و غير فرهنگي مي تواند متضمن عميق ترين و والاترين مفاهيم اخلاقي و انساني باشد بي آنكه حتي يك نمونه از آن را بتوان در سينماي جهان با همه ي قدرتش مشاهده كرد.از زحمات جناب آقاي حسن فتحي و خانم دكتر ثميني و جناب آقاي سعيد ملكان و البته مجموعه ي دست اندركاران ساخت اين سريال فاخر سپاسگزاريم

  پاسخ به این دیدگاه
 15. محمد

  سلام سریال شهرزاد بهترین سریال ایرانی بود که تا حالا دیدم به همه ی عوامل خسته نباشید میگم ، این تاخیر برای ساخت فصل دوم نشون میده که نویسنده ها میخوان فیلمنامه خوب و قوی بنویسن.اگه مناسب های مختلف مثل عید نوروز ، شب یلدا و … هم تو سریال باشه خیلی خوب میشه،به جز آهنگ تیتراژ اگه آهنگ دیگه ای برای سریال خونده شد از هر خواننده ای لطفا اون رو تو خود سریال پخش کنید مثل آهنگ شهرزاد تو قسمت ۱۱ ،بی صبرانه منتظر شروع فصل دوم هستم

  پاسخ به این دیدگاه
 16. مائده

  با اخبار منتشره این احتمال هست که توزیع و پخش سریال به اواخر سال موکول بشه. طبق خبرهای قبلی قرار بود تیر ماه فیلمبرداری شروع بشه و از مهر پخش بشه ظاهراً از شهریور و آن هم با اما و اگر قرار فیلمبرداری شروع بشه.بهر حال ما مشتاق دیدن هر چه زودترسریال هستیم.

  پاسخ به این دیدگاه
 17. Salehi

  سلام،من فکر میکنم اینکه دوستان اکثرا خواستار رابطه قباد و شهرزاد اند به خاطر بازی فوق العاده آقای شهاب حسینی اند،وگرنه فرهاد از همه نظر با شهرزاد بیشتر تفاهم داره.نقش فرهاد اونقدر ها خوب نیست یه مقداری حس سست و ماست بودن شخصیت باعث میشه مخاطب با فرهاد همراه نشه و بیشتر طرف قباد رو بگیره.

  پاسخ به این دیدگاه
 18. نگار

  فصل اول رو دیدم.
  خوب بود.منتهی شالوده ی سریال ها و فیلم های ایرانی معمولا اینطوریه که مخاطب همش بره تو فکر غم و غصه!!
  نیست که خودمون کم غصه داریم!!باید غصه عشق عاشقی دیگران هم بخوریم…
  لطفا نگید مجبور نیستی نگاه کنی .چرا!مجبورم!!چون همه ی فیلمای غیر طنز ما اینطوریه!!تازشم وقتی بفهمی چند تا بازیگر خوب هم بازی کردنْخوب آدم دلش میخواد دیگه…
  ای کاش صنعت فیلم و سریالمون یکم حال و هوای روانی کشورو عوض کنن…

  پاسخ به این دیدگاه
 19. مینا

  سلام… یه سوالی دارم میخواستم از کسایی که خیلی طرف دار شخصیت قباد هستن و عشق واقعی رو تو رابطه شهرزاد و قباد میبینن بپرسم. به نظر شما یکی که عین قباد اینقدر ادعای عشق داره و حالا بر حسب اتفاق یا قسمت و چرخش روزگار شهرزاد رو به دست اورد چرا اینقدر راحت گذاشت ازش بگیرنش؟ چرا تلاشی واسه از دست ندادن شهرزاد نکرد؟ مگه عشق واقعی این نیست که ادم تا پای جون وایسته پای عشقش..؟ هرچند بزرگ اقا هنوز قباد رو به مرگ تهدید نکرده بود…

  پاسخ به این دیدگاه
  1. سحر

   شما برو قسمت دوم سریالو ببین متوجه میشی که بزرگ آقا با قباد چه جور رفتاری داره و به مرگ تهدیدش کرده یا نه؟
   در ضمن وقتی شهرزاد خانوم به خاطر بچش که پاره تنشه هیچ کاری نمی کنه و دو ماه نشده میره دنبال عشق و عاشقی و خوشبختی خودش چرا قباد باید جونشو بزاره کف دستش اونم در حالیکه بهتر از هر کسی میدونه بزرگ آقا هر کاری رو که بخواد میکنه و کسی نمیتونه جلوش در بیاد؟ مگه همین شهرزاد یا فرهاد شجاع و روشنفکر تونستن کاری بکنن؟مثلا فرهاد شد یه بار تو روی بزرگ آقا وایسه ؟یا شهرزاد واسه بچش با بزرگ آقا جنگید؟

   پاسخ به این دیدگاه
   1. مینا

    اولا تو قسمت دوم وقتی بزرگ اقا قباد رو کتک زد به خاطر این بود که دست روی دخترش بلند کرد لااقل قباد دست بلند کرد و کتکشم خورد یعنی خیلی واسش مهم بود دست بلند کردنه ولی واسه جدا نشدن از شهرزاد خیلی راحت قبول کرد شاید اگه واقعا تهدید به مرگ میشد و خیلی اذیت میشد ادم بعدش یه کم بهش حق میداد.
    دوما در مورد شهرزاد… شهرزاد اگه از بچه اش گذشت فقط واسه این نبود که بزرگ اقا خواسته بود واسه این بود که دید شوهرش هم هیچ تلاشی واسه نگه داشتنش نمیکنه مطمئنا هیچ کسی نمیتونه یه طرفه واسه زندگیش بجنگه اونم در مقابل بزرگ اقا. شهرزاد هیچ وقت مقابل بزرگ اقا تسلیم نشد اتفاقا حتی اون اولم تا زمانی که پای جون فرهاد وسط نبود از ازدواج با قباد امتناع کرد و از کسی نترسید اما وقتی پای جون فرهاد وسط اومد معامله کرد با خواست خودش ضمنا اینجوری نبود که بزرگ اقا بخواد فرهاد رو بکشه و شهرزاد مجبور شه بلکه بزرگ اقا جون فرهاد رو نجات داد اول و بعدش گفت اگه با قباد ازدواج نکنی دیگه پشت فرهاد نیستم و اگه فرهاد کشته میشد به خاطر انجام قتل بود نه چیز دیگه

    پاسخ به این دیدگاه
   2. مینا

    ضمنا اینم بگم که شهرزاد ادعای عاشقی در مقابل قباد رو نداشته هیچ وقت اون عاشق فرهاد بود که به خاطر اون همه کار کرد. این قباده که خیلی ادعای عاشقی شهرزاد رو داره پس اونه که باید خودش رو نشون بده و عشقش رو ثابت کنه نه شهرزاد

    پاسخ به این دیدگاه
 20. مریم

  شاید باید کی تجربه مشخصی مثه قصه ضهرزاد رو داشته باشه تا بتونه تشخیص بده اگه فصل دوم سریال به کدوم سمت و سو بره جذابتر خواهد شد. درسته که شهرزاد از قباد خوشش نمیومد و یک ازدواج اجباری رو پذیرفت اما بعدتر قباد شد پدر بچش. کنار شخصی خوابید و بیدار شد که شاید از نظر فکری فرسنگها با هم فاصله داشتن ولی از نظر احساسی بهم نزدیک و نزدیکتر شده بودن. شهرزاد حس میکرد این عشق و دوست داشتن احساسی و هیجانی قباد رو. اما بی عرضگی قباد و نتونستنش برای نگه داشتن عشقش چیزی بود که به شدت حال شهرزاد رو بد کرد. برای دختری که تصمیم میگیره برای یکبار ورای منطقش تصمیم بگیره و با احساسش تصمیم بگیره این دست و پا چلفتی بودن عاشق میتونه دلیل خوبی بشه برای کنار گذاشتنش. فرهاد اما کجای ماجرا بود؟! فرهاد یک عشق قدیمی برای شهرزاد بود که چون بهش نرسیده بود برای خودش زنده نگهش داشت وقتی از طرف قباد به سرخوردگی رسید. پس تصمیم به ازدواج دوباره با یک نصمیم عجولانه گرفت هرچند که تصمیم منطقیش کنار گذاشتن هر دوی این دو عاشق بود! اما خب باز هم احساسات زنانس که گاهی ادمها رو وادار به تصمیمی احساسی و آنی میکنه! من فکر میکنم سیزن دوم باید چهره ی دیگه ای از شهرزادو نشون بده! شهرزاد مطمئنن بعد از ده روز زندگی با فرهاد میتونه بفهمه که فرهاد اون غشقی رو که قباد بهش میداد نمیتونه بده! شاید ملت خوششون نیاد ولی واقعیت ماجرا اینه که اگر قباد شروع به ازار دادن فرهاد بکنه شهرزاد هر دو رو کنار میزاره! کاری که تو واقعیت کسی که داستان مشابهی با زندگی شهرزاد داشت کرد…

  پاسخ به این دیدگاه
  1. علیرضا

   حال خواهیم دید!
   شهرزاد و فرهاد حالا دیگر نه فقط یه عاشق و معشوق معمولی که یک زن و شوهر هستند و با وجود خِرَد و جربزه ای که دارند پدر و مادر موفقی هم خواهند بود.
   اونکس هم که بخواد زندگیشونو به هم بریزه یک شیطان صفته.
   قباد (تأکید میکنم قباد و نه شهاب حسینی عزیز) اگه بخواد در مسیر عقلانی حرکت کنه باید به جای انتقام احساسی، شهرزاد رو از ذهن دور کنه. باید بفهمه روزگاری در حق فرهاد ظلم کرده و احساسات اونو به هیچ گرفته. باید بفهمه قدر فداکاری شهرزاد رو ندونسته. باید بفهمه شهرزاد و فرهاد به عنوان دو آدم تحصیل کرده و روشنفکر بیشتر کفو هم هستند.

   پاسخ به این دیدگاه
  2. رویا

   موافقم…اگر فیلمنامه فصل دوم منطقی نوشته بشه ما باید شاهد زندگی سخت فرهاد و شهرزاد باشیم نه اینکه مثل گل و بلبل راحت زندگیشونو بکنن…البته این سختی از جانب قباد نیست چون قباد تو فصل اول بارها ثابت کرد که نمیتونه آدم بدی باشه و با وجود تمام بدیایی که شیرین و بزرگ آقا در حقش کردن بازم دوسشون داشت پس نمیتونه شهرزادی رو که اینقدر عاشقشه اذیت کنه…زندگی سخت این دو تا به خاطر فعالیت های مثلا سیاسی فرهاده که باعث بیکار شدنش میشه(البته همین الانم بیکاره و از توبره بزرگ آقا می خوره)…خلاصه فرهاد تو فصل دومم مثل فصل اول به ۵ -۶ نفر احتیاج داره تا مدام دنبالش باشن و جونشو نجات بدن(بابا و مامانش-بزرگ آقا-شهرزاد-رویا-اصغری و …) پس نمیتونن بی دردسرزندگی کنن…

   پاسخ به این دیدگاه
   1. پوریا

    واقعا اگر اطرافیان فرهادو ((مثل باباش که یه کوه محکم و تکیه گاه محکمه -مادرش که تمام خلائ محبتشو جبران میکنه -بزرگ اقا که هربارفرهاد گند میزد و میرفت زندان یا بازجویی یا اخراجش از دانشگاه رو رتق وفتق میکرد)) ازش بگیرن میشه همون قباد بی عرضه که تنها فرقش با قباد اینه که به جای قربون صدقه رفتن فقط شعرمیخونه

    پاسخ به این دیدگاه
   2. مهرانگیز

    مگه فرهاد چند سالشه که می گید از توبره بزرگ آقا می خوره. الان مثلا دانشجوها می رن از جیب خودشون می خورن. تازه اگر یک نفر هم تو این داستان از بزرگ آقا و مال و منالش بتونه مستقل گلیم خودشو از اب بیرون بکشه اون فرهاده. همین الانم می تونه روزنامه نگار موفقی باشه. اون دوران هرکسی نمی تونست تو روزنامه باختر امروز کار کنه. ..بعد یک سوال دیگه گفتید اونقدر قباد عاشق شهرزاده که نمی تونه اذیت اش کنه اولا قباد اصلا عاشقه یا مثل یک بچه س که بهونه مادرشو می گیره؟ و بعد اینکه کی مقصر جدایی شهرزاد از امیده. کی می تونست پشت شهرزاد وایسته و نزاره این جدایی اتفاق بیوفته. فرهاد رو با قباد مقایسه نکنید و برای چشم بستن به ضعفهای فاحش قباد چیزهایی رو که واقعیت نداره به فرهاد نسبت ندید.

    پاسخ به این دیدگاه
 21. رعنا

  شهرزاددختربزرگ آقاست به هزاردلیل که الآن حوصله ندارم بگم.من همون روزاول گفتم اماهمه گفتن دراین صورت دوخواهرنمیتونن همزمان بایه نفرازدواج کنن امادقیقانکته همینجاست که شیرین دختربزرگ آقانیست.اگه همین نشدشماهرچی خواستین به من بگین.اگه راست میگین نظرموبچاپین.آقای شهاب حسینی هم بی نظیرن.خسته نباشن.توفصل۲بدشون نکنین.لطفاقبادروبه شهرزادبرسونین.آقای زمانی بازیگرخوبی نیستن ونمیتونن حس روبه اندازه استادشهاب حسینی منتقل کنن.

  پاسخ به این دیدگاه
 22. پروین

  عشق صحیح بین دو ادم شبیه و مانند هم به وجود می اید و پایدار می ماند. فرهاد و شهرزاد نقاط مشترک بسیاری دارند و کنار هم خواهند ماند. از نویسندگان این فیلمنامه بخصوص اقای فتحی که تحصیل کرده در رشته روانشناسی هستند بسیار بعیده که دو شخصیت باسواد و بالغی مثل شهرزاد و فرهاد را از هم جدا کند و یک الگوی نا مناسب عشقی بر اساس وابستگی قباد به شهرزاد را برای جوانان به تصویر بکشد. بر اساس تعریف صحیح عشق شهرزاد ها و فرهادها مناسب یکدیگرند و مشکلات دوران کودکی قباد که از او شخصیتی نه در خور شهرزاد ساخته حقی برای او (قباد) برای داشتن شهرزاد ایجاد نمی کند. دلیلی هم برای فداکاری و دلسوزی شهرزاد برای قباد وجود ندارد. ازدواج باید بر اساس عقل و منطق و شباهتها باشد نه دلسوزی و هیجانات گذرا. هرگز شهرزاد به قباد بر نمی گردد. حتی اگر فرهاد بمیرد.

  پاسخ به این دیدگاه
 23. امیر

  خدا کنه فرهاد با شهرزاد بمونه اصلا نباید به قباد بی عرضه برسه
  فرهاد عاشقه شهرزاده و قباد “نیازمند” شهرزاد بود.
  فرهاد جلو بزرگ آقا ایستاد کتک خورد همه کار کرد تا شهرزاد را داشته باشه ولی قباد با یه تشر بزرگ آقا وا داد
  همانطور که خود شهرزاد گفت عاشق بزدل نمیشه که قباد بزدل بود بنابراین عاشق نبود نیازمند شهرزاد بود ولی فرهاد عاشق شهرزاد بود و شهرزاد هم عاشق فرهاد بود تا کی مادر ها باید به خاطر بچه هاشون پاسوز بشن
  قطعا هرکسی میتونه چند نفر را دوست داشته باشه ولی فقط عاشق یک نفر بود
  فرهاد فقط عاشق شهرزاد بود ولی آذر را دوست داشت عاشق آذر نبود کما اینکه
  وقتی آذر گفت خانوادتو ترک کن فرهاد اینکار را نکرد وای برای شهرزاد به شیراز هم رفت پس خیلی بیشتر از آذر شهرزاد را دوست داشت و واقعا عاشق شهرزاد بود

  پاسخ به این دیدگاه
 24. Mersad

  اقا من نفهمیدم تو قسمت ۲۷ اون خانومی که فرش دو تایی بود تکشو میخاد بعد ناراحت شد و رفت و هاشم به اصغری در به در گفت برو دنبالش بیاد فرش تکیشو ببره ایا برگشت برنگشت؟چ وضعشه خب کنجکاو میشه ادم..

  در ضمن اینقد اداما رو تو انتظار نذازید میبینید که طرفداران بی شمار سریال شهرزاد بی صبرانه منتظرن و حمایت میکنن پس هر چه سریعتر شروع به تولید و پخش این سریال بفرمایید
  تشکر از همه دست اندرکاران سریال شهرزاد تنها سریالی است که دقیق و شاید چندین بار نگاهش کردم و هربار یه چیز تازه ای فهمیدم واقعا دستتون درد نکنه…

  پاسخ به این دیدگاه
 25. رعنا

  بنظرمن شهرزاد دو زمانی جذاب میشه که شهرزاد و فرهاد با هم زندگی کنند !و قبادی درکار نباشه!
  شهرزاد یک شخصیت تحصیل کرده و سالم و محکم هست که درمقابل فرهاد هم مانند شهرزاد هست ولی قباد یک بی سواد و ادم ترسو و معتادی هست که در مواقع مشکلات کاری جز شراب خوردن و سیگار کشیدن نمیتونه انجام بده !
  شاید چون قباد در ابراز احساسات بی پروا هست ،بیشتر طرفدار داره!
  ولی من خودم طرفدار فرهاد هستم ،
  چون احساسات پوچ بدرد نمیخوره !

  پاسخ به این دیدگاه
  1. نگین

   حق با شماست. من واقعا درک نمی کنم چرا بعضی ها این همه خصوصیات مشترک ، عشق و علاقه دو طرفه و مهمتر از همه ظلمی که برای جدا کردن انها اتفاق افتاد را نمی بینند و زندگی سخت دوران کودکی قباد را دلیلی موجه برای بازگشت شهرزاد به قباد می دانند. امیدوارم معیار های جوانهای ما در مورد ازدواج کمی عاقلانه ترو منطقی تر بشود.

   پاسخ به این دیدگاه
  1. نگین

   شهرزاد نقش یک زن سالم و بالغ از نظ روانی و عاقل و ازاده را بازی می کند. غیر ممکن است به قبادی که هیچ چیز مشترکی با هم ندارند و با ظلم و زور به ازدواج او درامد برگردد. در ضمن فرهاد هم در مورد رویا تصمیمی را گرفت که هر انسان سالم و عاقلی بعد از ازدواج و از دست دادن کسی که دوستش داشته می گیرد. این فیلم در واقع دارد رفتار ها و برخوردهای شخصیتهای سالم و بالغ را با شخصیتهای هیجانی و نابالغ مقایسه می کند.

   پاسخ به این دیدگاه
 26. زهره

  کارهای آقای فتحی واقعا عالیه.همراهی صدای محسن چاووشی با صحنه های فیلم هم خیلی جذاب ترش کرده.
  شب عروسی اول شهرزاد پدرفرهاد بهش گفت همیشه تو قلب عاشق یه رسوبی از عشقش می مونه که هیچوقت پاک نمیشه.این جمله غیرقابل انکار همونطور که دیدیم شهرزاد به زندگی ای که با قباد شروع کرده بود متعهد بود.اما وقتی دید شده عروسک خیمه شب بازی بزرگ آقا و قباد هم با وجود همه دیوانسالار بودنش مثه ماست می مونه بدیهیه که فرصترو مغتنم شمرد و به زندگی با کسی که عاشقش بود فکرکرد.
  این دیالوگ شهرزاد رو هم فراموش نکنیم که “صدتا مثه تو هم نمی تونن احساس مادری منو ازم بگیرن

  پاسخ به این دیدگاه
 27. sarah

  این سریال بی نظیر بود راستش این فیلم خیلی حال و هوای دوره ی قبل از انقلاب را نداشت اما از لحاظ کیفیت سریال شبکه های خانگی بی نقص بود کارکتر ها عالی بودند و همه خوب بازی کردند شخصیت مورد
  علاقه من شیرین بود چون پدرش بزرگ آقا هیچ وقت نفهمید که چیزی که دخترش میخواهد عشق و محبت است نه مال و پول من خودم همچین تجربه متاسفانه دارم امیدوارم فصل ۲ هم عالی باشه

  پاسخ به این دیدگاه
 28. آناهیتا

  الان شما چه گیری دادید به قباد و فرهاد؟
  بابا این کار به عهده ی سازندگان سریاله
  نظراتونم متفاوته باید درک کنید
  ولی خوب مثلا نباید بگید قباد بمیره یا فرهاد بمیره
  مثلا دوست دارید قباد به شهرزاد برسه فقط بگید قباد به شهرزاد برسه همین
  به نظرات بقیه هم احترام بزارید
  اکثرا هم حتما عاشق شهاب حسینی هستنو وگرنه همه عاشق فرهاد بودن
  من خودمم بازی شهاب حسینی و پریناز ایزدیارو خیلی دوست دارم خیلی واقعی بازی میکنن ولی از شهرزادو فرهاد خوشم میاد و دوست دارم این دو بهم برسن سرنوشت قبادم که به فکر سازندگان این سریال بستگی داره
  فقط نظرتونو بگید جنگو دعوا چیه اخه

  پاسخ به این دیدگاه
 29. زهرا

  سلام سریال شهرزاد بسیار عالی بود
  منم مثل بعضی از طرفدارای فیلم میگم قباد فقط لیاقت شهرزادو داره و اونه که عشق واقعی درش پیداس و فرهاد جز شعراش چیزی دیگه نداره
  کاش فصل دوم شهرزاد سرش به سنگ بخوره و عشق قباد به دلش راه پیدا کنه سریال خیلی جذاب میشه
  به هر حال ادمیزاد پدر بچشو از هرکسی بیشتر دوس داره
  لطفا تاریخ رسیدن شهرزاد۲ رو بهم خبر بدید من بی صبرانه منتظرم. خسته نباشید

  پاسخ به این دیدگاه
 30. مریم

  بهترین سریالی که تو عمرم دیدم بنظرم همه چی زیر سر بزرگ آقا هست آگه دست رو یک دختر دیه می گذاشت
  هم شهرزاد به فرهاد میرسید هم وارث پیدا کرده بود و هم قباد عاشق نشده بود
  البته فکر کنم چون بزرگ آقا شهرزاد دوست داشت و بخاطر پیر بودنش نمی تونست باهاش ازدواج کنده برای شهرزاد دو برای قباد گرفت

  پاسخ به این دیدگاه
 31. فاطمه

  بهترین سریالی که تو عمرم دیدم بنظرم همه چی زیر سر بزرگ آقا هست آگه دست رو یک دختر دیه می گذاشت
  هم شهرزاد به فرهاد میرسید هم وارث پیدا کرده بود و هم قباد عاشق نشده بود
  البته فکر کنم چون بزرگ آقا شهرزاد دوست داشت و بخاطر پیر بودنش نمی تونست باهاش ازدواج کنده برای شهرزاد دو برای قباد گرفت

  پاسخ به این دیدگاه
 32. نگین

  قباد نقش یک ادم نابالغ و هیجانی را به تصویر می کشد . شهرزاد هرگز به سوی او باز نخواهد گشت حتی اگر فرهاد تبعید بشودو مجبور شود مدتی از او دور بماند چون شخصیت سالم و ازاده ای دارد و برای خودش ارزش قایل است. کبوتر با کبوتر بازبا باز. قباد در حدی نیست که شهرزاد درکنار او احساس خوشبختی کند.

  پاسخ به این دیدگاه
 33. علی

  هرکی گفته بازی مصطفی زمانی خوب نیست غلت کرده
  من با این که از بازی طبیعی و زیبای شهاب حسینی خوشم میاد ولی مصطفی زمانی خیلی زیبا گریه میکنه و هم خیلی خوب ناراحتی و احساس رو به مخاطب میده و دلیلی که از همه مهم تر است برای اثبات اینکه مصطفی زمانی بازیگر بی نظیریه اینه که اگر بازی مصطفی خوب نبود از بین چند صد نفر کاندید برای بازی در نقش یوسف انتخابش نمی شد و همه دیدن که چطور در یوسف پیامبر بازی می کرد با اینکه اولین بازیش بود.

  پاسخ به این دیدگاه
 34. علی

  من چند تا دلیل میارم که شهرزاد باید زن فرهاد بمونه:
  ۱-شهرزاد از بچگی با فرهاد بزرگ شده و عشق بینشون مثل یک نهال بوده و الآن که بزرگ تر شدن عشقشون مثل نهال رشد کرده و یه درخت تنومند شده که با هیچ بادی نمی لرزد.
  ۲-عشق و علاقه بین شهرزاد و قباد با بچه دار شدن بوجود نمیاد چون عشق شهرزاد و فرهاد یه درخت تنومند شده.
  ۳-مردی که با دیدن یه نامه پاره و بدون پرسیدن اینکه این نامه چی هست به خواد طلاق بگیره نمیتونه به خودش بگه عاشق.
  ۴-مرد و زن باید هم کف و مثل هم باشند شهرزاد و قباد خیلی باهم تفاوت دارند شهرزاد یک زن خانواده دار و با ایمان دارد اما قباد خانواده خوبی ندارد.شهرزاد تحصیل کرده و باسواد است اما قباد بی سواد است.شهرزاد یک زن نجیب است اما قباد یک شراب خوار سیگاری است.

  پاسخ به این دیدگاه
  1. سارا

   درجواب علی:
   ۱-حتماآذرم میوه درخت بود.
   ۲-ازنظرشمانه باطرفدهرای فرهادعشق نه بابچه دارشدن به وجودمیادنه بانامزدی بایه دختردیگه.عشق فقط بین دونفربه نام های شهرزادوفرهادبه وجودمیاد.
   ۳-حتمایه مردبی غیرت عاشقه
   .۴-قبادتوتحصیل نکردن وخانواده وتربیت خودش مسئوله؟؟؟؟

   پاسخ به این دیدگاه
 35. یاسر

  سلام و خدا قوت به همه کسانی که در تولید این اثر جاودانه زحمت کشیدن بخصوص پدر خوانده فیلم استاد نصیریان که واقعا کم از مارلون براندو نداشت دم داش شهاب گرم که چقدر زیبا معجزه عشق واقعی رو نشون داد از یه بچه ای که بدون پدر و مادر بزرگ شده تو سری خور عموش و دختر عموش بوده مست و لا ابالی بوده ولی وقتی به شهرزاد رسید اینقدر مودب وعاشق.۲ ماه به احترام شهرزاد وارد اتاق خوابش نشد.حتی تو غیرتی شدنش هم عقده ای بازی در نیاورد دکتر گفت بچه سالمه همه خوشحال شدن فقط یه نفر گفت حال مادرش خوبه؟شخصیت بزرگ اقا نشون داد که حرف فقط حرف اونه برا همه اطرافیانش نه فقط برا قباد در عوض از عشق شهرزادو فرهاد فقط شعرو شاعری دیدیم نه زندگی

  پاسخ به این دیدگاه
 36. Fatemehpartovi

  با سلام و خسته نباشىد واقعا كم لطفى بعضى بيننده ها را نميفهمم بارى زيبا و بى نظير مصطفى زمانى كمتر در مورداش مطلبى نوشته شده و ايا مى توان يه ازدواج جبرى را با عشقى كه دوران كودكى پا گرفته مقايسه كرد من كسانى كه ازدواج زورى شهرزاد و قباد را تأييد ميكنند هرگز نميفهمم

  پاسخ به این دیدگاه
 37. ترنم

  سلام
  اغا من خیلی هیجان زده شده بودم توقسمت ۲۷ و ۲۸ واقعا ابرازاحساسات شهرزادوفرهاد وختی مرغ امین رو دوباره انداخت گردنش بی نهاااااااااااااااایت زیبا بود حق ندارین بگین شهرزادباید ازفرهاد جدا بشه
  شهرزاد نمیتونست روحش پیش فرهاد باشه جسمش باقباد
  زندگی شهرزادوقباد برای شهرزاد زندگانی نبود زنده مانی بود همِِِِِِِِِِِِِِِِِِین وبــــــــــــــــــــــــــــــــس

  پاسخ به این دیدگاه
 38. الهه

  تروخدا شخصیتهارو زوووود پیر نکنیدددددد.
  سریال شهرزاد به خاطر این عشق و عاطفه های جوونی زبان زد شد و جالب برای همه…
  خواهشمندم به قشنگی سری اول تولید بشه
  دوستایی که میگن قباد خوبه..قباد به خاط بازی اقای حسینی خوووبه. وگرنه در واقعیت یه انسان بی عرضه است که زندگیشو خودش نابود کرد . اگر میخواست زندگی و شهرزادو پای جونش وایمیستاد

  پاسخ به این دیدگاه
 39. امیر

  Amir Moradi:
  Amir Moradi:
  سلام
  ببخشید فیلمبرداری الان کجا هست ؟
  منظورم اینه که اگه بخوایم فیلمبرداری رو از نزدیک ببینیم باید چیکار کنیم ؟
  ممنون

  سال پیش از شما پرسیدم ولی متاسفانه گفتید تمام شده من یک سال منتظر بودم برای این فرصت

  پاسخ به این دیدگاه
 40. arash

  سلام
  مخاطبان سریال شهرزاد بی صبرانه منتظر اومدن سری دوم و ادامه داستان هستند.اگه میشه و امکانش وجود داره مثل سری اول شهرزاد قسمتهای سری دوم رو هم با تموم شدن هرقسمت در این سایت قرار بدین تا همه هرچه زودتر و راحتتر بتونن بقیه ماجرا رو ببینن.خداییش عید نوروز خیلی دیره واسه ماهایی ک منتظریم

  پاسخ به این دیدگاه
 41. فاطمه

  به نظر من شهرزاد یا دختر بزرگ آقاست یا یه جورایی از نسل دیوان سالار چون توی قسمت آخر بزرگ آقا گفت شهرزاد میتونه این دم و دستگاهو اداره کنه و بزرگ آقا حتی دستمال یادگار زنشو به شهرزاد داد نه شیرین.وهمه جای فیلم با اینکه شهرزاد یه جورایی رقیب دخترش بود ولی اونو دوست داشت.و یه سوال میشه به صحنه مرگ حشمت دقت کنید آیا قاتل همون اصغری شاگرد هاشم نیس؟؟؟؟؟

  پاسخ به این دیدگاه
 42. رضا

  اینم یه چیزی مثل سریال کیمیا درست کردن اول با بده میره بعد با شخصیت خوبه این تراژدی طولانی قبلا اجرا شده فقط تنها فرقش وارد کردن زور تو داستانه همین بعدش هم هر چی بشه به نظرم مثل کار اول نمیگیره یک حرف خیلی قشنگی اقای کیایی زدن که گفتن من هیج وقت از یک فیلم دومیشو نمیسازم البته من این سریال رو دوست دارم ولی خوب نظرم اینه و فکر میکنم که نقش این بچه تو قسمت دوم زیاده درست مثل سریال…

  پاسخ به این دیدگاه
 43. Mohammad Dabir

  با سلام من اهل افغانستان هستم و این سریال زیبا را دیدم و واقعا دستتون درد نکنه با چنین سریالی,منتظر فصل بعدی هستیم و برای من به عنوان یک فارسی زبان قابل افتخار است که می بینم کشور همسایه ام در این حد در زمینه صنعت سینما پیشرفت داشته است.

  پاسخ به این دیدگاه
 44. مهربان

  یه ابهامهایی هم‌در فصل اول باقی موند…یکیش نقش اصغری در فیلمه….بالاخره اون،آدمِ کیه؟چرا حشمت به دست او،کشته شد؟چی کاره س مگه این اصغری؟ یا اصلا شاید سوتی فیلم بوده ما جدی گرفتیم…..دوم ارتباط قباد ونصرت وبزرگ آقا کاملا مخدوش موند…دلیل حمایت بزرگ آقا از قباد،رابطه ی مادر قباد با نصرت، با توجه به اینکه در فیلم گفته شد او زنی پاکدامن ونجیب بوده،،،، ارتباط روحی بزرگ آقا باشهرزاد…آیا او علاقه مند به شهرزاد بوده،یا ارتباطی نَسَبی بین اونها بوده،،،خلاصه خیلی جاهای فیلم کماکان،مخدوش باقی مونده…چرا اکرم تا این حد سعی کرد زندگی شیرین وبزرگ‌آقا رو بر فنا بده؟داستان اونها چی بوده؟لطفا به این موارد نیز بپردازید

  پاسخ به این دیدگاه
 45. لیلا

  لیلا
  دوستان عزیز احساسی نظر ندین. خوب استاد شهاب حسینی به نظر من در جایگاه خودشودشون باید ایشان را استاد شهاب حسینی صدا زد. اسطوره بی نظیر بازیگری. ولی بحث سریال شهرزاد قباد رو نقد کنید. من میبینم.رو حساب تعصبی که به ایشان دارن نظرات عده ای از مردم نازنین گفته میشه و خود شخصیت شهرزاد به تنهایی بحتی بدون در نظر گرفتن فرهاد به عنوان یک زن زیاد دیده نمیشه.

  پاسخ به این دیدگاه
 46. محمد جواد زارع

  با سلام و تشکر به تمام دستندرکاران فیلم شهرزاد بویژه جناب آقای فتحی
  همیشه فیلمها و سریالهایی که جندین فصل دارند همیشه فصلهای بعدی آن چندان جذاب در نمیآید امیدوارم سریال شهرزاد از این فیلمها نباشد البته با کادر قوی که دارد انشاالله این طور نخواهد شد
  با تشکر

  پاسخ به این دیدگاه
 47. هديه

  زن ها در زندگى خودشان تنها دو بار عاشق مى شوند،يكى عشق اولشان،ديگرى فرزندشان.حال فاجعه اينجاست عشق اولشان و پدر فرزندشان يكى نباشد…….
  اين شعر باربد الهى هم در جواب اونايى هيچوقت شهرزاد رو درك نمى كنن و هيچوقت خودشونو جاى شهرزاد نمى زارن……بيچاره شهرزاد……

  پاسخ به این دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *